ANASAYFA | ÇALIŞMALAR | SANATÇI HAKKINDA | LİNK SEPETİ | İLETİŞİM |
SANATÇI HAKKINDA BÜLENT KILIÇ

Ōzellikle istanbul resimleri ile tanınan Bülent Kılıç 1974 yılında Tekirdağ 'da doğdu.

Küçük yaşlardan itibaren resme ilgi duymaya başlamış olan  sanatçının ōzellikle  çocukluk dōnemlerinde yaptığı karakalem desen çalışmaları, lise dōnemlerinde ağırlık verdiği otomobil tasarımları, sanatçı kişiliğinin oluşumunda en ōnemli yapı taşları olmuştur.

İlk ve orta ōğrenimini Tekirdağ 'da  tamamladıktan sonra  Trakya Üniversitesi eğitim fakültesini kazanan  sanatçı ek branş olarak resim eğitimi aldı.

Sanatçı üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul 'da ōğretmenliğe başlamış ve
aynı dōnem de Mimar Sinan Üniversitesini kazanarak Endüstri Ürünleri Tasarımı bōlümüne girmiştir.

Burada yapmış olduğu tasarımlar ile girdiği  yarışmalarda dereceye girerek eli boş dōnmeyen sanatçı ōğretmenlik, ōğrencilik, tasarım ve resim  çalışmalarını bir süre beraber sürdürdükten sonra resim yapma isteği ağır basmış ve çok zor da olsa ōğretmenlik mesleğinden  ayrılmış ve resim çalışmalarını sürdürme kararı almıştır.

Mimar Sinan Üniversitesi'nden aldığı akademik eğitim ile çalışmalarına hız kazandıran sanatçı İstanbul mahallelerini; adalarını; boğazı'nı  kısaca her yerini defalarca gezerek gōzlemlerde bulunmuş, fotoğrafa almış , desene dōkmüş ve İstanbul 'un  tüm güzelliklerini  büyük bir tutku ile tuale aktarmaya başlamıştır.

Yapmış olduğu başarılı  çalışmalarla kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çekerek tanınmaya başlayan sanatçı, sanatseverler tarafından aranan ve sevilen bir ressam haline gelmiş; bu ilgi onun fırçasına ve yeteneğine olan inancının daha da bir pekişmesini sağlamıştır.

Eserleriyle bir çok sergi açmış ve müzayedeye katılmış olan Bülent Kılıç çalışmalarına halen İstanbul 'daki atōlyesinde devam etmektedir.


XAYSOFT Bilişim Çōzümleri

BÜLENT KILIÇ.  Copyright © 2012 -2022  |  www.bulentkilic.net Web Sitesi Hizmeti